Odpowiedź jest zależna od wielu czynników: oczekiwań właściciela, wieku, charakteru, predyspozycji oraz stopnia wyszkolenia konia. Najczęściej konie przebywają u nas około 3 miesiące.

Preferujemy by konie, które trafiają w trening miały od 3 do 5 lat. Konie, które należy przygotować do Prób Dzielności i Zakładów Treningowych przyjmujemy kiedy osiągną co najmniej 2,5 roku. Konie starsze niż 5-latki również są mile widziane, ale efekty treningu uzależnione są od ich charakteru i wcześniejszych doświadczeń z człowiekiem i/lub zaprzęgiem. Poziom treningu jest zawsze dostosowany do wieku, kondycji i umiejętności konia. 

W większości przypadków podejmujemy się treningu koni, które wymagają korekty. Należy natomiast brać pod uwagę, że efekt treningu jest zależny od wieku, stopnia i rodzaju problemu konia, a także od kontynuacji prawidłowego treningu przez właściciela po pobycie w Stajni Woźniczka. W przeciwnym przypadku stare nawyki szybko powrócą. Mamy prawo odmówić treningu czy terapii konia, który jest skrajnie niebezpieczny.

Dla zdrowego konia nie są konieczne, ale przynoszą wiele korzyści. Dzięki zabiegom fizjo- i fizykoterapeutycznym możemy przyspieszyć regenerację po treningu, uelastyczniamy mięśnie, ścięgna oraz zwiększamy ruchomość stawów, dzięki czemu stanowczo zwiększamy komfort pracy konia oraz zapobiegamy powstawaniu mikrouszkodzeń jak i większym kontuzjom. Dzięki Karcie Pacjenta właściciel otrzymuje szczegółowe informacje na temat zdrowia własnego konia oraz dalsze zalecenia, które poprawią stan fizyczny pacjenta. 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!

Copyright © 2021 Stajnia Wozniczka

Powered by Vd