Zajeżdżanie koni zaprzęgowych

Wacław Woźniczka to wieloletni zawodnik dyscypliny powożenia zarówno jako powożący jak i luzak. Od 2018 roku startuje jako luzak Bartłomieja Kwiatka w prestiżowych zawodach powożeniowych zdobywając doświadczenie zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, szkoląc  się pod okiem najlepszych zaprzęgowców. 

W treningu koni stawiamy na rozwój w optymalnym czasie oraz komfort pracy zarówno dla konia jak i właściciela. Dużą wagę przywiązujemy do prawidłowego wychowania (spokój przy zabiegach  pielęgnacyjnych, zaprzęganiu czy zatrzymaniu w zaprzęgu), które procentuje stosunkowo łatwym przyjmowaniem przez konie wszelkich nowości. 

W ciągu ostatnich kilku lat przygotowaliśmy do pracy w zaprzęgu kilkadziesiąt koni z Polski i Niemiec o różnym stopniu wyszkolenia, temperamencie i przeznaczeniu użytkowym. Jednocześnie pilnujemy by w stajni nie przebywało naraz zbyt wiele koni, tak byśmy mieli odpowiednią ilość czasu dla każdego. Ilość i długość trwania treningu jest dostosowana do wieku, kondycji, pre dyspozycji oraz potrzeb właściciela. Konie są szkolone pod naszym czujnym okiem więc o wszelkich postępach jak i niepokojących zmianach informujemy na bieżąco.  

Oferujemy:
– przygotowanie koni do pracy w zaprzęgu, zawodów, pokazów, prób dzielności, itp.
– pełną opiekę masztalerską,
– czyste i przestronne boksy,
– stały dostęp do siana i wody, prawidłowo zbilansowane porcje paszy treściwej,
– wypuszczanie koni na padok, kwaterę bądź pod kontrolą na halę (w zależności od temperamentu i płci konia),
– relację filmową oraz zdjęciową z przebiegu treningu konia,
– postępy w optymalnym czasie,
– stały kontakt telefoniczny z właścicielem,
– umowa o trening konia oraz możliwość wypisania faktury,
– stałą kontrolę nad zdrowiem i kondycją konia, pomoc w konsultacji ze specjalistami i diagnostyką konia, działanie zgodnie z zaleceniami weterynaryjnymi i przeprowadzenie konia przez proces rehabilitacji,
– możliwość przyjazdu i noclegu w Agroturystyce Polna 6 podczas trwania treningu konia.

Pozostajemy w stałej konsultacji treningowej z multimedalistą i Mistrzem Świata w zaprzęgach jednokonnych Bartłomiejem Kwiatkiem!

Cena:

2300 zł. za miesiąc – zajeżdżanie do zaprzęgu oraz za zgodą właściciela:
– zabiegi derką elektromagnetyczną Bemer o właściwościach usprawniających mikrokrążenie w organizmie po ciężkim treningu, zabiegach weterynaryjnych oraz transporcie,
– badanie pod kątem fizjoterapii oraz odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne raz w miesiącu. Otrzymują Państwo Kartę Pacjenta z wszelkimi istotnymi informacjami po wykonanej terapii.

2600 zł. za miesiąc – zajeżdżanie do zaprzęgu + regularna terapia derką Bemer
2900 zł. za miesiąc – zajeżdżanie do zaprzęgu + regularna terapia derką Bemer + fizjoterapia stacjonarna

Ewentualne dodatkowe koszty właściciela:
wizyta kowala, weterynarza,  niezbędne suplementacje – wszystko według wcześniejszych ustaleń z właścicielem.