Kantar Woźniczka OptimalCare

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twojego konia z Kantarem Woźniczka OptimalCare!
Odkryj nową erę jakości wyposażenia jeździeckiego! Kantar Woźniczka OptimalCare to połączenie tradycyjnej estetyki z innowacyjnymi rozwiązaniami, stworzony z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie Twojego konia w codziennym użytkowaniu.
Cechy Kantara Woźniczka OptimalCare:

 • Bezpieczeństwo i komfort na pierwszym miejscu: Lekki, podszyty miękkim materiałem w newralgicznych miejscach.  Wyposażony w innowacyjne rozwiązanie Woźniczka SafeRelease System w razie sytuacji awaryjnych. Został zaprojektowany z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie konia – nawet podczas przebywania w boksie czy na padoku.
 • Trwałe, praktyczne materiały: Okucia ze stali kwasoodpornej oraz parciany pasek o zwiększonej nośności zapewniają trwałość oraz bezpieczeństwo. Wraz z oddychającym podszyciem szybko odprowadzającym wilgoć gwarantują komfort noszenia oraz łatwe utrzymanie czystości.
 • Łatwość użytkowania: Praktyczne rozwiązania ułatwiają regulację oraz zakładanie kantara, sprawiając, że korzystanie z niego jest przyjemnością zarówno dla konia jak i właściciela.
 • Dostosowany do indywidualnych potrzeb: Kantar Woźniczka OptimalCare oferuje różnorodne rozmiary i regulacje, aby idealnie dopasować się do indywidualnych potrzeb Twojego konia.
 • Ciągłość użytkowaniarok gwarancji, możliwość rewitalizacji Kantara Woźniczka Optimal Care po roku od zakupu za połowę ceny (wraz z odświeżeniem gwarancji!) zapewnia poczucie niezawodności oraz najwyższej jakości przez cały okres użytkowania.

 

Materiały:
Stal kwasoodporna – okucia oraz karabińczyk
Tkanina dystansowa – podszycia (nachrapnik oraz paski policzkowe i potyliczny)
Paski parciane o zwiększonej nośności
Regulacja:
Nachrapnik (z dwóch stron), pasek potyliczny, podgardle
Rozmiary:
XS (Shetty), S (Pony), M (Cob), L (Full), XL (XFull)
Możliwość wykonania innego rozmiaru na indywidualne zamówienie
Kolorystyka:
Szary, Malina, Zieleń, Granat – wszystkie kolory mają czarne podszycie z tkaniny dystansowej
Gwarancja i rewitalizacja:
Rok gwarancji. Po roku możliwość rewitalizacji (używane okucia, nowe paski parciane oraz podszycie) za połowę aktualnej ceny kantara z odnowieniem rocznej gwarancji. Możliwość wybrania innego koloru.
Czyszczenie:
Wilgotna szczotka bądź pranie w pralce w 30 stopniach.

Szczegółowy opis parametrów:

 • Stal kwasoodporna gwarantuje wysoką jakość okuć i karabińczyka bez śladu rdzy przez cały okres użytkowania. Spłaszczony kształt karabińczyka zapewnia komfort przylegania do skóry konia, a rodzaj zamknięcia (bez sprężyny) funkcjonuje nawet przy silnym zabrudzeniu. Dodatkowo można go z łatwością zamocować zarówno zapięciem w stronę konia, jak i odwrotnie – w zależności od preferencji właściciela.
 • Dzięki zastosowaniu innowacyjnego kształtu okuć każdy kantar posiada szeroką regulację z dwóch stron nachrapnika, na podgardlu oraz pasku potylicznym, co gwarantuje idealne dopasowanie do każdego konia. Ponadto wprowadzona regulacja pozwala na dobór zapięcia w zależności od aktualnych potrzeb. Właściciel ma do wyboru standardowe, bardziej trwałe zapięcie, bądź wykorzystanie Woźniczka SafeRelease System. 
 • Woźniczka SafeRelease System to sposób wiązania, który sprawia, że kantar w sytuacji awaryjnej luzuje splot i umożliwia swobodne uwolnienie, co jest szczególnie przydatne przy koniach odsadzających się, czy też przebywających w kantarach na padoku.
 • Dzięki dokładnie przemyślanemu rozmieszczeniu regulacji przy prawidłowym dopasowaniu żadna sprzączka nie spoczywa na newralgicznych miejscach głowy. Oprócz tego anatomiczne cechy produktu zapewniają podszycia z tkaniny dystansowej na nachrapniku, paskach policzkowych oraz potylicznym. Najszersze podszycie zastosowaliśmy na pasku potylicznym, dzięki czemu do uszu konia przylega miękka tkanina, a ciężar rozkłada się na szerokiej powierzchni. Tkanina dystansowana zapobiega obtarciom, gwarantuje koniowi niezbędny komfort, ale także odporność na silne zabrudzenia, efektywne odprowadzanie wilgoci oraz łatwość czyszczenia. Kantar Woźniczka OptimalCare można prać w pralce w 30 stopniach. 
 • Materiały i rozwiązania użyte w Kantarze Woźniczka OptimalCare zostały dobrane z myślą o jego codziennym użytkowaniu w standardowych warunkach stajennych. Wierzymy w ten produkt, dlatego otrzymujesz od nas ROK GWARANCJI. 

Ale to nie wszystko!

Po tym czasie w wyniku naturalnych procesów „miękkie materiały” mogą nosić ślady zużycia, dlatego po roku właściciel otrzymuje możliwość REWITALIZACJI KANTARA za połowę jego aktualnej ceny (używane okucia, nowe „materiały miękkie”).

Przy zakupie kantara otrzymujesz:

 • Kantar Woźniczka OptimalCare w kartonowym pudełku
 • Instrukcję użytkowania
 • Roczną Gwarancję
 • Możliwość rewitalizacji Kantara Woźniczka OptimalCare po roku od daty zakupu (używane sprzączki, nowe paski parciane oraz podszycia)
 • FIZJO-NIESPODZIANKĘ