Wacław Woźniczka

Wacek to wieloletni zawodnik dyscypliny powożenia zarówno jako powożący jak i luzak. Od dzieciństwa pracował z końmi przy gospodarstwie agroturystycznym rodziców. Pasja do zaprzęgów rozpoczęła się od krajobrazowych przejażdżek dla gości gospodarstwa, które wymagały od koni totalnego spokoju i obeznania z bryczką. Przez kilka lat startował z powodzeniem w zawodach amatorskich, zdobywając między innymi Vice-mistrzostwo Polski Amatorów w 2014 roku. Podczas szkolenia zaprzęgowego z multimedalistą i Mistrzem Świata Zaprzęgów Jednokonnych Bartłomiejem Kwiatkiem w Kwiekach dostał propozycję współpracy z Kwiatek Driving Team. Od 2018 roku towarzyszy Bartkowi w zawodach krajowych i międzynarodowych jako luzak, co pozwala mu zdobywać doświadczenie od najlepszych. 
W ciągu ostatnich kilku lat ułożył do zaprzęgu dziesiątki koni z Polski i Niemiec o różnym stopniu wyszkolenia, temperamencie i przeznaczeniu użytkowym uzyskując zaufanie i sympatię klientów. 

Rozalia Woźniczka

Poznałam Wacka w 2007 roku. Przyjechałam wówczas do Agroturystyki jego rodziców, przy której mieszkamy do dzisiaj, by w zamian za naukę jazdy konnej pomagać przy pracy w stajni. Od tego czasu miałam możliwość zdobycia doświadczenia jako instruktor jazdy konnej, berajter, luzak, a w końcu właściciel stajni, ale wciąż mi czegoś brakowało. W końcu coraz bardziej zaczęłam fascynować się podstawami prawidłowego treningu koni, zarówno pod kątem biomechanicznym jak i psychologicznym. Szybko zorientowałam się jak ogromną wartość niesie ze sobą znajomość fizjologii i biomechaniki koni. Z tej fascynacji ścieżka powiodła mnie na Studium Fizjoterapii Koni we Wrocławiu, które początkowo miało jedynie wzbogacić moją wiedzę i doświadczenie potrzebne do prowadzenia własnej stajni, ale okazało się dla mnie krokiem milowym. Obserwowanie procesu, w którym zabiegi fzijoterapeutyczne pomagają pacjentom poczuć ulgę, nabrać pełni sprawności – a czasem: wspomóc w postawieniu prawidłowej diagnozy, stało się dla mnie motorem do dalszego rozwoju w tej dziedzinie, dlatego też nie przestaję się szkolić. Na bieżąco uczestniczę w wielu kursach, poznaję nowe metody pracy, szukam rozwiązań. Dzięki temu mogę wzbogacić naszą ofertę wspomaganiem treningu zabiegami fizjoterapeutycznymi oraz kontrolowaniem stanu zdrowia i kondycji pacjenta. Wspomagam treningi pracą z ziemi i w razie potrzeby – z siodła. 

Copyright © 2021 Stajnia Wozniczka

Powered by Vd