Fizjoterapia koni

Oferujemy:
fizjoterapię koni z dojazdem do klienta w okolicach Szamocina, Chodzieży, Czarnkowa, Trzcianki, Piły, Wągrowca, Rogoźna czy Poznania. Dalsze przy zebraniu odpowiednio dużej grupy pacjentów.
fizjoterapię stacjonarną w Stajni Woźniczka, którą można połączyć z treningiem zaprzęgowym konia

Rozalia Woźniczka – jestem dyplomowaną fizjoterapeutką koni, techniczką weterynarii oraz wieloletnim instruktorem jeździectwa oraz szkoleniowcem. Pasjonuję się prawidłowo zbilansowanym treningiem koni. Wciąż poszerzam swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, biomechaniki i prawidłowego treningu koni poprzez udział w w krajowych i zagranicznych szkoleniach i szkołach. Stosuję holistyczne podejście do chowu i treningu koni, mające na względzie zarówno fizyczny jak i psychiczny komfort zwierzęcia. W procesie rehabilitacji cenię współpracę ze specjalistami: weterynarzami, stomatolagami, dopasowaczami siodeł, kowalami, trenerami oraz właścicielem konia, by wspólnymi siłami doprowadzić zwierzę do możliwie najlepszej sprawności.

Fizjoterapia stacjonarna to oferta  przeznaczona dla koni potrzebujących odnowy biologicznej, rehabilitacji po przebytej chorobie lub kontuzji bądź po prostu poprawy zdrowia,  kondycji i ogólnego nastroju. Pobyt rozpoczyna się dokładnym badaniem pod kątem fizjoterapii, mającym na celu ułożenie planu terapii. Przez cały pobyt pacjent ma zapewnioną regularną opiekę fizjoterapeutyczną Rozalii. Zapewniamy m.in. systematyczną terapię manualną, podstawowe zabiegi fizykalne, regularne sesje z elektromagnetyczną derką Bemer, pracę nad prawidłowym wzorcem ruchowym podczas treningów z ziemi.  Najczęściej korzystamy również z pomocy innych specjalistów np. w celu zbadania krwi, diagnostyki weterynaryjnej, korekty stomatologicznej czy kowalskiej.

Pacjenci w zależności od kondycji i potrzeb codziennie są wypuszczani na kwaterę z dostępem do cienia i siana, z widokiem na inne konie. Posiadamy również bardzo małe kwatery dla koni, które potrzebują ograniczenia ruchowego w rehabilitacji. Zapewniamy stały kontakt z właścicielem konia, dokumentację fotograficzną i filmową z postępów i zabiegów oraz Karty Pacjenta z pierwszych dni pobytu oraz porównawczą z ostatnich dni z zaleceniami do dalszej pracy. Dla koni niewykluczonych z treningu istnieje możliwość równoczesnej zajazdki bądź treningu zaprzęgowego pod okiem Wacława. 

Kwalifikacje:
– 2007 – 2019 rok – praca jako instruktor jeździectwa oraz szkoleniowiec koni 
– 2019 rok – ukończenie Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu;
– 2019 – 2024 rok
– czynna praca w zawodzie fizjoterapeuty koni oraz kontynuowanie szkolenia koni z naciskiem na konie zaprzęgowe w Stajni Woźniczka
marzec 2024 rok – rozpoczęcie nauki w rocznej szkole ICPBC oraz PBF w celu zdobycia uprawnień bit-fittera i bridle-fittera (dopasowanie wędzideł i ogłowii) 
– listopad 2024 – rozpoczęcie nauki w szkole osteopatii koni we Vluggen
– 2024 rok – ukończenie Technikum Weterynarii Zwierząt
– regularny udział w wielu seminariach i kursach doszkalających
m.in. terapii linii mięśniowo-powięziowych, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, terapii powięziowej, podstaw technik osteopatycznych i więcej 

W zakresie fizjoterapii koni oferujemy:
– dokładne badanie konia pod kątem fizjoterapii 
– terapię manualną z uwzględnieniem realnych i największych potrzeb konia
– masaż rozluźniający, treningowy, drenaż limfatyczny i inne
– manipulacje stawowe i powięziowe, praca z tkanką
– praca na łańcuchach mięśniowo-powięziowych
– kinesiotaping jako wsparcie treningu bądź rehabilitacji 
– wsparcie układu nerwowego poprzez neuromobilizacje, zabiegi TENS, stosowanie podkładek do balansu
– kinezyterapia – terapia ruchem, ćwiczenia usprawniające dla koni
– regularne zabiegi derką Bemer
– fizjoterapeutyczne wsparcie i kontrolę procesu zajeżdżania, treningu i rehabilitacji koni

Możliwość dojazdu do klienta w okolicy Szamocina, Poznania, Chodzieży, Wągrowca, Piły czy Czarnkowa. W dalsze okolice przy zebraniu się odpowiednio dużej grupy koni w jednym miejscu.

Moją misją jest doprowadzenie moich pacjentów do możliwie najlepszej kondycji zdrowotnej, psychicznej i fizycznej i ułatwienie utrzymania koni w tym stanie ich  właścicielom. Zachęcam do obejrzenia zdjęć i filmów z efektów mojej pracy, a w razie jakichkolwiek pytań – zachęcam do kontaktu.

Cennik:

Fizjoterapia stacjonarna:
2700 zł. – miesiąc fizjoterapii stacjonarnej wraz z pensjonatem
3300 zł. – miesiąc fizjoterapii stacjonarnej wraz z zajazdką do zaprzęgu bądź treningiem zaprzęgowym
W cenie podstawowe wyżywienie (pasza, stały dostęp do siana, słomy i wody) oraz opieka.
Ewentualne dodatkowe koszty właściciela (zawsze po konsultacji telefonicznej): wizyty weterynarzy, kowala, koszty badań itp.

Fizjoterapia z dojazdem do klienta:
250 zł. – 
cena obejmuje wizytę u jednego pacjenta w tym dokładne badanie w “stój” i w ruchu, terapia derką Bemer, terapia manualna i wszystkie inne terapie dobrane do potrzeb pacjenta dostępne w moich usługach; 
220 zł. – cena przy zebraniu minimum 5 koni w jednej stajni na jeden dzień pracy.

Dyplomy i certyfikaty