Stacjonarna fizjoterapia koni

To oferta  przeznaczona dla koni potrzebujących odnowy biologicznej, rehabilitacji po przebytej chorobie lub kontuzji bądź po prostu poprawy zdrowia,  kondycji i ogólnego nastroju. Pobyt rozpoczyna się dokładnym badaniem pod kątem fizjoterapii, mającym na celu ułożenie planu terapii. Przez cały pobyt pacjent ma zapewnioną regularną opiekę fizjoterapeutyczną Rozalii. Zapewniamy m.in. systematyczną terapię manualną, podstawowe zabiegi fizykalne, regularne sesje z elektromagnetyczną derką Bemer, pracę nad prawidłowym wzorcem ruchowym podczas treningów z ziemi.  Najczęściej korzystamy również z pomocy innych specjalistów np. w celu zbadania krwi, diagnostyki weterynaryjnej, korekty stomatologicznej czy kowalskiej. Pacjenci w zależności od kondycji i potrzeb codziennie są wypuszczani na kwaterę z dostępem do cienia i siana, z widokiem na inne konie. Posiadamy również bardzo małe kwatery dla koni, które potrzebują ograniczenia ruchowego w rehabilitacji. Zapewniamy stały kontakt z właścicielem konia, dokumentację fotograficzną i filmową z postępów i zabiegów oraz Karty Pacjenta z pierwszych dni pobytu oraz porównawczą z ostatnich dni z zaleceniami do dalszej pracy. Dla koni niewykluczonych z treningu istnieje możliwość równoczesnej zajazdki bądź treningu zaprzęgowego pod okiem Wacława. 

Rozalia Woźniczka pasjonuje się prawidłowo zbilansowanym treningiem koni. Ukończyła Studium Fizjoterapii Koni we Wrocławiu i otrzymała dyplom zawodowego fizjoterapeuty koni, dzięki czemu oferta poszerzyła się o badania pod kątem fizjoterapii, terapie manualne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Aktualnie jest w trakcie zdobywania uprawnień technika weterynarii. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, biomechaniki i prawidłowego treningu koni poprzez udział w wielu szkoleniach i webinarach. Stosuje holistyczne podejście do chowu i treningu koni, mające na względzie zarówno fizyczny jak i psychiczny komfort zwierzęcia. W procesie rehabilitacji ceni współpracę ze specjalistami: weterynarzami, stomatolagami, dopasowaczami siodeł czy kowalami, trenerami oraz właścicielem, by wspólnymi siłami doprowadzić zwierzę do możliwie najlepszej sprawności.

W zakresie fizjoterapii koni oferujemy:
– dokładne badanie konia pod kątem fizjoterapii 
– terapię manualną z uwzględnieniem realnych i największych potrzeb konia
– masaż rozluźniający, treningowy, drenaż limfatyczny i inne
– manipulacje stawowe i powięziowe, praca z tkanką
– praca na łańcuchach mięśniowo-powięziowych
– kinesiotaping jako wsparcie treningu bądź rehabilitacji 
– wsparcie układu nerwowego poprzez neuromobilizacje, zabiegi TENS, stosowanie podkładek do balansu
– kinezyterapia – terapia ruchem, ćwiczenia usprawniające dla koni
– regularne zabiegi derką Bemer
– fizjoterapeutyczne wsparcie i kontrolę procesu zajeżdżania, treningu i rehabilitacji koni

Moją misją jest doprowadzenie moich pacjentów do możliwie najlepszej kondycji zdrowotnej, psychicznej i fizycznej i ułatwienie utrzymania koni w tym stanie ich  właścicielom. Zachęcam do obejrzenia zdjęć i filmów z efektów mojej pracy, a w razie jakichkolwiek pytań – zachęcam do kontaktu.

Cennik:

2700 zł. – miesiąc fizjoterapii stacjonarnej wraz z pensjonatem

3300 zł. – miesiąc fizjoterapii stacjonarnej wraz z zajazdką do zaprzęgu bądź treningiem zaprzęgowym

W cenie podstawowe wyżywienie (pasza, stały dostęp do siana, słomy i wody) oraz opieka. 

Ewentualne dodatkowe koszty dla właściciela (zawsze według konsultacji telefonicznej): wizyty weterynarzy, kowala, koszty badań itp.